niedziela, 7 lipca 2013

Czapeczka i skarpetki // Baby hat and socks

Dziękuję za miłe słowa dziewczyny ;) Końcówka maja i czerwiec były dla nas dosyć ciężkie i nawet nie miałam kiedy napisać :( Teraz jednak, mimo początkowych obiekcji, jestem już na L4 więc i czasu mam nieco więcej. Co prawda jego większość spędzam w łóżku ale troszkę czasu na dzierganie też jest ;)

Thank you for kind words ;) End of May and June were very busy and hard for us so I had no time to write here :( Now I'm on sick leave so I have more time, but I spent most of it in bed. Fortunately I have some time to knit :D

Postanowiłam wykorzystać resztki skarpetkowej włóczki, która zalegała i nie bardzo wiedziałam co z nią zrobić. Dla tego malucha wiele nie trzeba więc starczyło nawet na zestaw :D

I decided to use my sock yarn leftovers and knit something for baby - fortunately those little things don't need much yarn. 

Skarpetki dziergam już drugi raz - uwielbiam ten wzór! Niestety tylko jeden rozmiar - dla noworodka - ale już kombinuję żeby przeliczyć na większy rozmiar ;)

I love this sock pattern! Unfortunately there is only one size - newborn - but I plan to convert it for bit bigger feet ;)

Pattern: Better-Than-Booties Baby Socks by Ann Budd
Yarn: Zettl Nina Cotton/Wool Sock
Needle: 2,50 mm


A do kompletu czapeczka. Tym razem wzór mój - chciałam aby pasował do skarpetek. Wyszła chyba nieco mała ale w sumie nigdy nie wiadomo jak duże będzie dziecko ;)

I wanted hat to be a set with socks so I improvised this design. I think it may be to small but we will see, babies do come in different sizes ;)

Pattern: improvised
Yarn: Zettl Nina Cotton/Wool Sock
Needle: 2,50 mmMam jeszcze kilka rzeczy do pokazania i mam nadzieję, już niedługo będzie kolejny wpis ;)

I have few more things to show and I hope I will write here soon ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz